Říjen 2017

Jak jde škola?

7. října 2017 v 20:36 | K. |  Rychlovky
Popravdě, naprosto nechápu, co na tom blogování neustále vidím. Je to naprosto podivná věc, psát svoje myšlenky, nápady, stížnosti, tipy a všechno možné..., jen tak na internet, místo, kde je naprosto přeplněno vším, ale naprosto prázdno v důsledku.

Popíjím kafe, moka konvička, tři vrchovaté lžičky, třetina hrnku mléko. Je hořké a chutná krapet připáleně, což už je tak nějak důsledek toho, že je připravované tak, jak je. Nešetrně.

Řeším protokoly. U psaní protokolů člověk tak nějak procitá. Pokud jste lidi postrádající zručnost a lidi, kteří se mnohdy přistihnou, jak hledí do zdi a neví, o čem se vede řeč, můžete mít někdy s praktickou výukou docela problém. A přitom vy byste tak moc chtěli být praktičtí! Ale místo mitózy vidíte pod mikroskopem samé fleky, bublinky a buňky v inerfázi.

Děláte něco špatně? Nepochybně. Je to ve vás? Samozřejmě.

Co ale s takovými problémy? Zdokonalovat se, zdá se nasnadě odpověď. To by udělal člověk, který by si takovou otázku ani pokládat nemusel. My ostatní budeme propadat depresi, tvářit se nešťastně a pít nepovedené kafe. A budeme se ve věcech piplat, stresovat se z nich a mršit je, dokud nám je někdo důsledně neomlátí o hlavu.

Na otázku: Jak jde škola? nemá cenu odpovídat rozvláčněně. Je to fajn. V pohodě. Ještě mě nevyhodili. Což je samozřejmě odpověď, kterou vám dá neambiciózní jedinec, jehož naprostou noční můrou je blížící se termín volby bakalářké práce. Někdo, kdo má pocit, že je jeho počínání boj s větrnými mlýny, ale on si, narozdíl od dona Quijota, uvědomuje, že jsou to "jen" větrné mlýny. Ale pořád vyráží proti nim, protože tak nějak... tak nějak se to stalo.

Cha, kafe.

Dýňáky

5. října 2017 v 21:25 | K. |  Jídlo
Původní recept pocházel ze stránky kucharkaprodceru.cz, upravila jsem ho jen minimálně (má lepší barvy díky kurkumě a pórku a o vajíčko míň - nahrazeno lenem).. :-)

500 g dýně hokaido, nastrouhat
200 g brambor (salátové, prostě tvrdší), nastrouhat
1 malý pórek, na kolečka
česnek dle chuti (4-6 stroužků?), namačkat
3 vejce
100 g polohrubé mouky (namíchala jsem s kukuřičnou)
miska lněných semínek, namočit a použít i se slizem
sůl, pepř, chilli, kurkuma

Všechno promíchat a bezprostředně začít smažit na troše oleje. Příště budu zkoušet péct v troubě, snad bude držet pohromadě.

Snědené byly hned, snad ještě lepší než bramboráky samotné.